ABU Genel Sekreteri Javad Mottaghi

ABU Genel Sekreteri Javad Mottaghi

ABU Genel Sekreteri Javad Mottaghi

Sayın Kardeşim Şenol,

Umuyorum ki şahsen siz ve TRT’deki değerli meslektaşlarınız, Türkiye’nin demokratik yollardan seçilmiş hükümetini devirmeye yönelik bu korkunç girşimin ardından iyi ve güvendesinizdir.

Ordunun darbesini geri çevirdikleri ve İstanbul caddelerinde sokakları güvence altına aldıkları için Türk halkı ile gurur duyuyor olmalısınız. Aynı zamanda, TRT’nin ülke medyasına yön gösterdiği yüksek profesyonellik seviyesinden ötürü de gurur duyuyor olmalısınız.

200’ü aşkın hayata mal olan darbecilerin eylemlerini ABU ailesi şiddetle kınamaktadır. Kurbanların aileleri ve yaralıların yanındayız.

Bu huzursuzluk zamanlarında, tüm TRT personeline, ABU’nun imkanları dahilinde TRT’yi ve muhteşem ülkenizdeki demokratik süreci desteklemek adına her şeyi yapacağını lütfen iletiniz.

Şiddet ve vahşet, halkın seçim sandığında belirli aralıklarla ifade ettiği hür iradesine karşı hiçbir zaman başarılı olamayacaktır. Son yaşananlar, Türkiye’de sokaklarda demokrasinin tanklardan daha güçlü olduğunu göstermiştir.

Tehlikenin geçmiş olması içimizi rahatlatmış olmakla, size, TRT’deki meslektaşlarımıza ve Türk halkına barış ve huzur diliyoruz. Allah hepinizi korusun. Allah Türkiye’yi korusun. En içten saygılarımla…Javad

 

Javad Mottaghi

ABU Genel Sekreteri