TRT Genel Müdürü İbrahim Eren

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren

TRT Radyoları Türkiye’nin Nefesini Taşır

Radyo, dinleyicilerine mekân tasarrufu sağlayan bir iletişim aracıdır. Onu dinlemek için özel bir mekâna, işinizi bir kenara bırakıp odaklanmaya gerek yoktur. Sizi özgür kılarak iletişim kuran bir medya mecrasıdır radyo.

Araştırmalara göre insanların; televizyon izleme ve radyo dinleme nedenlerinin başında “öğrenme ve eğlenme” gelmektedir. TRT Radyoları, kamu yayıncılığı sorumluluğuyla oluşturduğu içeriklerinde bu iki beklentiye cevap vermeyi hedeflemiştir. Yayınlarında, dilimizin zengin çağrışımlarını, etkili ifade gücünü, berrak telaffuzunu korumaya hep özen göstermiştir.

TRT Radyoları hayatın içinde, sizinle kurduğu iletişimde, kaliteli eğlenceyi, düzeyli ve gerçekçi öğrenmeyi gözetir; bazen TRT Nağme ya da TRT Türkü gibi tematik bir kanal olur, bazen de yurtdışındaki yoldaşınız ‘Türkiye’nin Sesi Radyosu’ olur.

TRT radyoları, 1927 yılından bu yana sürdürdüğü yayıncılık serüveninde Anadolu’yu, tüm coğrafya ve iklimleri dolaşarak, değer taşıyıcı içerikler üretmeye devam etmektedir. Bunu yaparken dünyanın en zengin kültürel mirasının başucunda olduğunu hiçbir zaman unutmamıştır.

TRT, Türkiye’nin sesini, koruyarak, çoğaltarak, yükselterek, taşımanın heyecanını sürdürmeye kararlıdır.

Nerede olursanız olun TRT Radyolarından kulağınıza ve gönlünüze ulaşan hep Türkiye’nin nefesidir.