İbrahim Eren – TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür

İbrahim Eren – TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür

İbrahim Eren – TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür

TRT Radyolarının güçlü sesi

“Türkiye’nin Ortak Sesi” TRT Radyoları, asırlık yayın hayatıyla ülkemizin markalaşmış değerlerindendir. 1927 yılından bu güne ülkemizin ortak değerlerini sözle, sesle, müzikle, tiyatroyla, sohbet ve dahasıyla evlerimize, araçlara ve mobil cihazlara taşıyan TRT Radyoları çağımıza son sürat uyum sağlayarak Türkiye’nin sesi olmaya devam ediyor.

Dijital teknolojinin mekân, mesafe ve süre kavramını ortadan kaldırmasıyla günümüzde, dünyada olanları ulaşır, erişir, görür ve işitir hale geldik. Radyoculuğun da dönüşen teknolojiyle birlikte yeni bir işlevsellik kazandığının bilincindeyiz. Bu bilinçle, ulaşılamayan yer, erişilemeyen alan bırakmamak için son teknolojik gelişmeler doğrultusunda her an yenilenirken, zamanın ruhunu da radyo yayıncılığına taşıyoruz.

Radyolarımız ses vermeye başladığı 1927 yılından bu yana, kamu yayıncılığını milletimizi ön planda tutarak kurumsallaşmanın tüm niteliklerine sahip olarak yürüttü. Diğer yayın araçlarının bulunmadığı yıllardan günümüzün çoklu medya mecralarının oluşumuna kadar, bugün de medyada gelenek inşa edici bir okul görevi üstlendi. Arşiv çeşitliliğimiz, zengin birikimimiz ve kurumumuz bünyesinde işini ustaca yapan çalışanlarımızla tematik radyo yayıncılığında da öncü olduk.

Tematik kesintisiz radyo kanallarımız, milletimizin yoğun ilgisiyle buluşuyor. TRT Türkü, TRT Nağme gibi tematik radyo kanallarımızın dinleyicileri için ‘müdavim’ diyebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün sayısı 17’ye ulaşan radyo kanalımız, yayınlarında ülkemizin kadim kaynaklarından, milletimizin ruh ve gönül dünyasından beslenen programlarla yine milletimize en iyisini sunma gayretinde.

Bizi farklı kılan yayın ilkelerimiz doğrultusunda ilerlerken, medya ve iletişim gücünün bilinciyle hareket ediyoruz. Küresel statükonun tekdüzeliğine ve tek sesliliğe karşı, değişimin öncüsü olmayı hedefleyerek kurduğumuz İngilizce yayın yapan haber kanalımız TRT World’ün, aynı duruşla 1 yıldır yayında olan radyo kanalı da dinleyicisine 24 saat haber içeriği sunuyor.

Türkiye’nin tarihini, kültürünü ve değerlerini gözeten; farklı ve milli yayın anlayışıyla projelendirdiğimiz tematik radyo kanallarımız, yerelden küresele sözünü ve sesini hep iletmeye ve yükseltmeye devam edecektir.